Dziś EA chyba przeszło samych siebie dodając nam takiego potężnego rzeźnika do wyzwań budowania składu. Naprawdę, Podolski, Palacio czy Ozil kompletnie nie mają do niego podjazdu. O kim mowa?

Ar… ah, nie będę Wam jeszcze zdradzał. W piątek na przywitanie ujrzeliśmy w wyzwaniach Lukasa Podolskiego. W sobotę za to, w kartach FUT zagościł Rodrigo Palacio – no, z taką dosyć przeciętną kartą, tak samo następnego dnia Mesut Ozil. Ale następny tydzień zaczyna się bardzo dobrze, szczególnie dla builderów składów lig włoskich. Już spokojnie, kończę trzymać Was w niepewności.

Urodzin ciąg dalszy, nawijam i nawijam o tym evencie od kilku dni, no ale trzeba! Szczególnie dzisiaj, bo do Podolskiego i reszty ferajny dołączył Chilijczyk.

Nie trudno się więc domyślić o kim mowa. A jak myśleliście o jakimś Alexisie Sanchezie, to jesteście w błędzie, bo dzisiaj rozmawiamy o Arturo Vidalu! Poza tym nie mogliście myśleć, bo kilka newsów temu dodałem wskazówki, że z 12-stki pojawi się obecny piłkarz Interu. I stało się! Dostał on kartę urodzinową za nic innego jak popularność w FUT 12! Jego karta była usadzona tak jak zwykle, na środkowym defensywnym pomagierze. Ale nie grzeszyła tempem jak na tą pozycję i Vidal mógł szybko dogonić przeciwnika. Dziś – w ramach jego popularności dostał kartę urodzinową, bardziej wysuniętą, bo na zwykłej pomocy, ocenioną na 89 (karta dostępna poniżej). Ocena w porównaniu do innych, które wydane zostały w tym evencie wygląda trochę… niepozornie, ale jego statystyki wyjaśniają całą aferę. Karta, jak to dawniej mówiono należy do “Gangu Gullita”, czyli dla nie wtajemniczonych – ma wszystkie statystyki podbite powyżej 80! Brzmi naprawdę solidnie. Czyli jak nie trudno się domyślić, Chilijczyk potrafi grać zarówno w obronie, jak i strzelać na bramkę. Coś naprawdę ciekawego i naprawdę sam bym się skusił, aby zagrać Vidalem. W dodatku, oczywiście bym zapomniał jednej z ważniejszych rzeczy – Arturo dostał również upgrade gwiazdek. Grając kartą urodzinową możecie wykonać każdy trick w grze, a na dodatek dobrze strzelać lewą, słabszą nogą która oceniona jest na 4 gwiazdki. To nie taka słabsza, co? Do kogo pasuje w składzie? No szczerze to już od Was zależy, ale jeśli chcecie mieć z nim żółty link to musicie dopasować jego otoczenie do ligi włoskiej, ponieważ Vidal kopie obecnie piłkę w Interze Mediolan (który swoją drogą, taka ciekawostka, chyba zmienia herb).

Jak więc Vidal jest, lub będzie wyceniany? Myślę, że wydamy na niego o wiele więcej, niż na Palacio czy Ozila. Mam nawet wrażenie, że jego cena pobije wszystkich trzech Panów, których EA dodało w main SBC, czyli powiedzmy będzie się cenił około 600 tysięcy. Na godzinę 19:30 FUTBIN podaje cenę wykonania SBC na około 550 tysięcy monet. Czy to dużo, czy to mało – sami oceńcie. Niektórzy – jak czytałem, sądzą, że EA dało nawet za niskie wymagania jak na jego kartę. Ja osobiście się z tym nie zgadzam i myślę, że akurat idealnie pasują do tej karty. Co do wymagań, to przepalić musimy niestety, ale 33 karty – czyli 3 pełne składy. I to jakie! No ale jak to się mówi – coś za coś.

“Piemonte Calcio” (no, mówmy już Juventus)

 • Zawodników z Piemonte Calcio: Min 1
 • InFormy: Min 1
 • Ocena ogólna: Min 84
 • Zgranie: Min 75
 • Liczba zawodników: 11

“Serie A”

 • Zawodników z Serie A: Min 1
 • InFormy: Min 1
 • Ocena ogólna: Min 85
 • Zgranie: Min 70
 • Liczba zawodników: 11

“Szczytowa forma”

 • InFormów: Min 1
 • Ocena ogólna: Min 86
 • Zgranie: Min 65
 • Liczba zawodników: 11

Zejdźmy nieco z tego Vidala, chociaż to on był dziś głównym, a w zasadzie prawie jedynym punktem dzisiejszego artykułu. EA dodało dzisiaj również karty za specjalną grupę wyzwań. Ale nie złote, moi drodzy. Srebrne! Naprawdę jak na karty srebrne – na statystykach nie wyglądają źle! Przyda się szczerze mówiąc jakiś turniej na srebrne składy, mogło by być ciekawie. Co tu dużo mówić – nie mamy nikogo specjalnego do wyboru, raczej to są karty nieznane, ale chętnie bym wypróbował. Szczególnie moim zdaniem wyróżnia się Paulo Otavio z Wolfsburga. Jak na lewą obronę – staty zacne.

W zasadzie… To tyle jak na dzisiejsze “kilka słów” ode mnie. Niebawem powinien się pojawić się artykuł o jeszcze jednej, większej rzeczy dodanej przez EA – mianowicie mowa o Icon Swapach. Czekajcie, powinien pojawić się lada moment!

Powodzenia w paczkach i przy SBC z Vidalem 🙂

Author: Franek

Zarząd fifasite.pl, Administrator, Moderator i Newsman. Właściciel WyspaGraczy.pl.