Poznajcie świeżo powołanych zawodników narodowej drużyny e-sportowej w FIFA 19

Warszawa, 23.04.2019. Prezydent Andrzej Duda (C) z zawodnikami Narodowej Dru¿yny Esportu w grê FIFA, 23 bm. Od lewej: Marcin Sczes, Jakub Miko³ajewski, Damian Augustyniak, Mi³osz Bogdanowski, Gracjan Go³êbiewski, Bartosz Jakubowski, Nikodem Pawlak, Kamil Soszyñski w Pa³acu Prezydenckim w Warszawie. Zawodnicy pojawili siê w pa³acu z okazji powo³ania oficjalnej reprezentacji naszego kraju w miêdzynarodowych turniejach gry FIFA 19. Po raz pierwszy Polacy bêd¹ wystêpowaæ równie¿ w rozgrywkach FIFA eNations Cup, w których do tej pory nie mieliœmy oficjalnych przedstawicieli. (kf) PAP/Tomasz Gzell

Tak jak kilka newsów wspominałem – prezydent Andrzej Duda miał zamiar powołać narodową drużynę e-sportową. Zawodnicy mieli reprezentować nasz kraj w serii FIFA w eNations. I tak będzie, ponieważ zawodnicy są już powołani. Jaki jest obecny skład?

Członkami składu już wcześniej byli pewni  Miłosz “milosz93” Bogdanowski oraz Jakub „cyanide” Mikołajewski. Jednakże oni dwaj nie mogli stanowić drużyny, potrzeba więcej zawodników. Do tej dwójki dołączyli: Bartosz „bejott” Jakubowski, Kamil „Riptorek” Soszyński, Damian „damie” Augustyniak, Marcin „mrn” Sczes, Gracjan „elpolako” Gołębiewski i Nikodem „piko” Pawlak. Jesteśmy jedną z pierwszych takich drużyn w Europie, szerokiej drogi panowie – sukcesów!

Prezydent przed oficjalną prezentacją składu jednak postanowił spotkać się z zawodnikami, bo zależało mu na tym. Mamy tego zdjęcia:

Czy dalej można dołączyć do drużyny?

Do drużyny można się wciąż dostać, bo pozostały dwa miejsca. Niedługo odbędą się eliminacje online, które wyłonią najlepszych graczy PS4 i Xbox One. Turniej finałowy zostanie zorganizowany w Pałacu Prezydenckim.

Dodaj komentarz